Szkolenie 3 kwietnia 2024 r.

Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie ul. gen. Józefa Zajączka 5
wraz z firmą LEK-AM zaprasza na szkolenie 3 kwietnia 2024 r. godz.18:00
Siedziba OIL w Częstochowie, ul. gen. J. Zajączka 5

„Najnowsze wytyczne diagnozy i leczenia bezsenności u osób starszych
– na podstawie wytycznych europejskich 2023 r. oraz zaleceń leczenia bezsenności osób starszych”
Wykład – prof. dr hab. n. med. Adam Wichniak

„Czy wyrównując niedobór witaminy D zmniejszamy ryzyko cukrzycy i incydentów sercowo-naczyniowych?”
Wykład – dr hab. n. med. Waldemar Misiorowski

Po zakończonych wykładach zapraszamy na badanie poziomu wit. D (ilość testów ograniczona)

Udział w szkoleniu bezpłatny,
3,5 pkt. edukacyjnych

UWAGA! Lekarze, lekarze dentyści zweryfikujcie swoje dane w rejestrach RPWDL, PUE ZUS, GABINET GOV

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi postępowanie w związku z możliwością przełamania lub ominięcia zabezpieczeń systemu RPWDL, przejęcia kont placówek medycznych i wystawiania recept na leki opioidowe. Do procederu miało dochodzić na terenie całego kraju co najmniej od lutego 2023 roku. W związku z tym śledczy zwracają się z prośbą o pilne podjęcie działań do wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą i placówek ochrony zdrowia.

Zalecenia dotyczą:
1. podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym przede wszystkim podmiotów leczniczych i praktyk zawodowych lekarzy i lekarzy dentystów o dokonanie weryfikacji wszystkich danych w powyższych systemach informatycznych, zwłaszcza wszystkich posiadanych certyfikatów, o których mowa powyżej oraz danych w Panelu Lekarz PUE ZUS, w tym w zakresie miejsca udzielania świadczeń medycznych i odnośnie uprawnień oraz danych asystentów medycznych w Rejestrze Asystentów Medycznych,

2. placówek ochrony zdrowia publicznego, w których osoby uprawnione świadczą w szczególności usługi farmaceutyczne, o których mowa w art. 86 ust. 2-5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz. U. z 2022r., poz. 2301) o wnikliwe, w miarę możliwości, analizowanie każdego przypadku próby realizacji e-recept na leki opioidowe, przede wszystkim Oxydolor/Oxycontin oraz Concerta.

Nabór lekarzy do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w województwie śląskim, będący zespołem II instancji w zakresie orzekania o niepełnosprawności i rozpatrywania odwołań od orzeczeń wydanych przez powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności, poszukuje do składu lekarzy posiadających specjalizację, co najmniej pierwszego stopnia z zakresu:

    psychiatrii
    pediatrii
    neurologii
    chorób wewnętrznych
    okulistyki

Wymagane dokumenty to CV, dyplom ukończenia studiów na kierunku lekarskim, dokument uprawniający do wykonywania zawodu lekarza przyznany przez Okręgową Radę Lekarską, dokument potwierdzający uzyskanie specjalizacji, co najmniej pierwszego stopnia lub tytuł specjalisty przez lekarza.

Dodatkowe informacje, w tym dotyczące kwestii finansowych, można uzyskać pod nr tel 32 207 78 14 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejscem realizacji zadania jest Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności 40-024 Katowice, ul. Powstańców 41a (od poniedziałku do piątku - w dniach i godzinach ustalonych indywidualnie z lekarzem) nie zakłócając pracy jednostki.

Jestem lekarzem, jestem człowiekiem

Kampania społeczna „Jestem lekarzem, jestem człowiekiem” ukazuje to, co na pierwszy rzut oka nie jest oczywiste w zawodzie lekarza.
Biurokracja, ciągłe napięcie i stres, niedobory personelu, limity, kolejki. Niemoc wobec systemu. To my jesteśmy „żywą tarczą” systemowych niedomagań.
To my konfrontujemy się z ludzkimi emocjami, łzami w gabinecie lekarskim, ale i radością, gdy najgorsza diagnoza się nie potwierdza.
A co zdiagnozowalibyśmy niekiedy u siebie? Przeciążenie, brak możliwości udzielenia pomocy każdemu, przebodźcowanie prośbami i oczekiwaniami. Poczucie pustki pod koniec dnia.
Czy w tak zbudowanym systemie możemy realizować swoje zadania unikając wypalenia?
Nie chcemy narzekać. Doceniamy i piękno swej wyjątkowej profesji.
Chcemy skłonić do refleksji. Jesteśmy ludźmi.
Lekarze – nie bogowie. Oddani profesjonaliści.
Inicjatywa Naczelnej i Okręgowych Izb Lekarskich pokazuje, że pacjent i lekarz są po tej samej stronie. Ma na celu przełamanie złych emocji i napięć między lekarzami a pacjentami w systemie ochrony zdrowia. Często pacjenci mają poczucie, że są niezaopiekowani i traktowani przedmiotowo, za co niekiedy winią lekarzy. Kampania ma za zadanie podkreślić, że zarówno lekarz, jak i pacjent, są ofiarami nieprawidłowo funkcjonującego systemu, który utrudnia budowanie i utrzymywanie dobrych relacji.
Samorząd lekarski dąży do zmiany tego stanu rzeczy poprzez edukację i promowanie świadomości społecznej. „Razem po zdrowie, razem po lepszy system" to kolejny etap kampanii, która ma zburzyć barykady złych emocji i stworzyć atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia między lekarzami a pacjentami. Łączy ich wspólny cel – zdrowie.

 

 

kurs medyczny on-line pt. „Gospodarowanie tkankami miękkimi wokół zębów i implantów”

OKRĘGOWA IZBA LEKARSKA W WARSZAWIE KOMISJA DS. LEKARZY DENTYSTÓW ORL
SOFT TISSUE INSTITUTE
ZAPRASZAMY

na bezpłatny kurs medyczny on-line (5pkt. edukacyjnych)

pt. „Gospodarowanie tkankami miękkimi wokół zębów i implantów”
„Planowanie pozycji implantów względem kości i tkanek miękkich” - lek. dent. Paweł Porczyk
„Gospodarowanie tkankami miękkimi – wprowadzenie” - lek. dent. Michał Szczutkowski
„W jaki sposób podejść kompleksowo do tematu pokrywania uogólnionych recesji dziąsłowych? Analiza przypadków metody do-koronowego przesunięcia płata” - lek. dent. Paweł Porczyk
ZAPISY: https://izba-lekarska.pl/wydarzenia/szkolenia-i-konferencje/

Szukaj w serwisie

Kalendarz OIL

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31